تاریخچه صنعت UPVC

یو پی وی سی (UPVCاز نفت خام و نمک طعام (کلرید سدیم) تشکیل شده و مخفف کلمات  Unplasticized  Poly  Vinyl  Chloride    می باشد.

صنعت استفاده از یو پی وی سی (UPVCدر ساخت درب و پنجره به اوایل دهه ۱۹۶۰ میلادی بر می گردد .این نوع از پنجره ها برای اولین بار در کشور آلمان ساخته شده و به بازار مصرف معرفی گردید، با این وجود قدم بعدی در توسعه فن آوری ساخت یو پی وی سی برای این صنعت نوپا مشکلاتی را ایجاد نمود .به عنوان مثال عوامل نرم کننده که برای ایجاد انعطاف پذیری در دمای پائین به آن اضافه می شد از پی وی سی خارج می گردید و ماده متخلخلی را بوجود می آورد که دیگر ویژگیهای ماده اولیه را نداشته و قابل استفاده نبود.

پس از چند سال تولید کنندگان مواد خام، فرمولاسیون جدیدی را ارائه دادند که با افزودن مواد مختلفی مانند: ضربه گیرها، نرم کننده ها، مواد ضد احتراق، روان کننده ها و کمک کننده ها به پی وی سی موفق شدند که پروفیل های تولید شده را حتی در شرایط سرد و نامساعد، سخت و محکم نگاه دارند.

انتخاب فرمولاسیون مناسب، همانطور که در آزمایش های طولانی مدت نشان داد، اطمینان خاطری از عدم سایش، زرد شدن، خوردگی و پوسیدگی پنجره های یو پی وی سی را به مصرف کنندگان ارائه نمود. در آن زمان مواد، اکسترودرها، قالب ها و کالیبراتورها و سایر تجهیزات تولید پروفیل های یو پی وی سی ابتدایی بودند. طراحی پروفیل ها نیز ساده بود. با وجود این درب و پنجره ها به سرعت تولید می شدند و استفاده از آنها نیز به سرعت گسترش می یافت.

در سال ۱۹۶۵، با معرفی اکسترودرهای دو پیچه مخروطی پیشرفت قابل توجهی در این صنعت به وقوع پیوست. با بهبود فناوری ابزار آلات مورد استفاده درطراحی پروفیل ها، محصولاتی با کیفیت بهتر و دوام بیشتر تولید شد.
در شروع دهه ۹۰ میلادی، تعداد پنجره های UPVC فروخته شده در آلمان بیش از پنجره های چوبی یا آلومینیومی بوده است.

در نیم قرن اخیر ، استفاده از پنجره های UPVC در اروپا رواج یافته و یکی از مطمئن ترین و پر مصرف ترین مواد اولیه در ساخت درب و پنجره ساختمان ها می باشد که از ویژگیهای برجسته آن زیبایی و استحکام می باشد و به طبع آن، زیبایی و بهبود کیفیت ساختمان را به دنبال داشته است.

تاریخچه صنعت  UPVC در ایران ، به قبل از سال ۱۳۵۷ بر می گردد که به صورت بسیار محدود توسط شرکت صنایع pvc ایران آغاز گردید .در سال ۱۳۵۷ این کارخانه تعطیل شد و سپس در سال های ۷۰-۷۵ مجددا تولید را آغاز نمود. لیکن به دلیل عدم شناخت محصول، از سوی مصرف کنندگان، مورد استقبال قرار نگرفت. ازسال ۱۳۸۰ با حمایت و پشتیبانی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت و دستور العمل های دولت درارتباط با مبحث ۱۹ که موضوع آن دستور العمل صرفه جویی انرژی در ساختمان می باشد، استفاده از این محصول روز به روز بیشتر شد.

شرکت تولیدی اطمینان بخش

گروه صنعتی اطمینان بخش فعالیت خود را در زمینه تولید درب و پنجره UPVC از سال ۱۳۸۲ شروع نموده و از پیشگامان این صنعت به شمار می آید.این شرکت فعالیت خود رادر زمینی به مساحت ۱۲۰۰۰متر مربع و مساحت ۱۱۰۰۰ متر مربع بنا آغاز نمود . کلیه بخشهای خط تولید پنجره و شیشه دو جداره به دستگاههای مدرن تجهیز گردیده و همگام با رشد تکنولوژی در این صنعت، این شرکت نیز نسبت به توسعه و به روزرسانی تجهیزات خود اقدام نموده است به طوری که هم اکنون از باکیفیت ترین تجهیزات روز دنیا بهره می برد.واردات مستقیم و بی واسطه پروفیل UPVC  و یراق آلات از کشور مبدا موجب شده تا محصول نهایی با کیفیت عالی و بهترین قیمت در اختیار مصرف کننده قرار گیرد.استفاده از تیم فنی مجرب و علی الخصوص تیم نصب کارآزموده ، بر اساس نظرسنجیهای مداوم  رضایتمندی مشتریان را در پی داشته است.این مجموعه صنعتی همواره از مشورت مشاوران تراز اول در کلیه زمینه های فعالیت شرکت در راستای ارتقاء مداوم تکنیکهای تولید باکیفیت بهره می برد.هم اکنون شرکت تولیدی اطمینان بخش به لطف رضایتمندی مشتریان از محصولات تولیدی،در چند شیفت کاری و با تمام ظرفیت به عنوان یکی از بزرگترین کارخانجات تولیدی این صنعت در بازار مصرف در و پنجره دو جدارهUPVC در سراسر کشور حضور داشته و در حال مطرح شدن به عنوان یک برند برتر در کشورهای منطقه نیز می باشد   

پنجره U.PVC عایق حرارتی

پروفیل یو پی وی سی (UPVC (Unplas PolyVinyl Chlorideیکی از مطمئن ترین و پر مصرف ترین مواد اولیه در ساخت درب و پنجره های ساختمان بوده و مشخصه اصلی آن زیبایی و استحکام می باشد. پی وی سی ترکیبی است از مشتقات نفت خام و گاز کلر که طی فرایند پلیمر یزاسیون تولید می شود . سبکی وزن، خمش پذیری، عدم اشتعال، عایق بودن در مقابل حرارت و الکترویسیته، مقاومت در برابر مواد شیمیایی و بیولوژیک، قابلیت تبدیل به سطوح سیقلی، قابلیت تلفیق با مواد افزودنی مختلف و در نهایت انعطاف پذیری در بقه کار بردن طرح های متعدد پلیمر مزبور را به مناسب ترین جایگزین برای آلیاژهای فلزی و غیر فلزی در صنعت درب و پنجره سازی تبدیل نموده است .

پروفیل یو پی وسی UPVC با توجه به ضد ضربه بودن به راحتی قابل خم شدن هستند، از این رو می توان با این نوع پروفیل هر نوع انحنا و قوس دلخواه را اعمال نمود. پنجره ها به گونه ای طراحی شده اند که قابلیت نصب توری و پرده کرکره را دارا می باشند.

پنحره لولایی و ساده

پنجره بازشو از بغل به کمک لولاها به داخل و یا بیرون باز می شود و تهویه مناسب هوا را به وجود می آورد.

بازشوی پنجره به نحوی به قاب پنجره متصل است که پس از بسته شدن پنجره حداکثری عایق بودن در مقابل اتلاف انرژی و ورود آلودگی صوتی را به وجود می آورد.

در طراحی پنجره برای ساختمان ها از کنارهم قرار دادن لنگه های بازشو و لنگه های ثابت ترکیب های زیبایی بدست می آید. در ساخت پنجره های اتاق خواب ها و دیگر بخش های ساختمان استفاده از این نوع بازشو رایج است.

پنحره دو حالته

پنجره های دوحالته به دلیل حداکثر عایق بودن در مقابل اتلاف انرژی و ورود آلودگی صوتی امروزه در جهان و بخصوص اروپا از جایگاه ویژگی ای برخوردار است و یکی از محبوبترین سیستم های پنجره در ساخت و ساز کشور نیز شده است.

دستگیره های نصب شده بر روی این سیستم در دوحالت چرخش ۹۰درجه و ۱۸۰ درجه دو نوع بازشو را به وجود می آورند.

در حالت اول پنجره مانند یک پنجره لولایی ساده به طور کامل و در حالت دوم پنجره از بالا تا زاویه ای مشخص تنها برای تهویه هوا باز می شود.

بسیاری از مشتریان پنجره های لولایی بازشوی ساده را نمی پسندند زیرا برای تهویه هوا نیاز دارند تا نظم پرده های نصب شده مقابل پنجره را بر هم بزنند. اما از طرف دیگر پنجره های کشویی عایق بندی کامل مثل پنجره های بازشو را ندارند. سیستم بازشوی دوحالته پاسخی به این نیاز مشتریان است تا برای تهویه هوا از حالت Tilt پنجره استفاده کنند و نظم پرده خانه را نیز بر هم نزنند.

همچنین پنجره دوحالته از سیستم قفل چندگانه بهره میبرد. در این سیستم با قرارگرفتن دستگیره در وضعیت بسته، بطور همزمان لنگه بازشو از ۴ طرف قفل می شود و حداکثر عایق بندی را بوجود می آورد.

پنجره کشویی

پنجره کشویی بدلیل اتلاف انرژی بیشتر نسبت به انواع دیگر بازشوها، کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. اما هنوز هم در بخش هایی از ساختمان لازم است تا پنجره کشویی نصب شود. پنجره کشویی یا ریلی مزیت بزرگی دارد که در هنگام بازشدن پنجره فضای داخل را اشغال نمی کند و نظم پرده را بهم نمیزند. به همین دلیل در قسمت هایی خانه که این مسئله اهمیت دارد لازم است تا یا پنجره فولکس واگنی نصب شود که بسیار گرانتر است و یا از پنجره کشویی استفاده شود. پنجره جهان نما با استفاده از پروفیل طراحی شده نوین مخصوص پنجره های کشویی، حداکثر آب بندی و عایق بودن را در این پنجره را ایجاد نموده و کارایی آن را به پنجره های بازشوی لولایی نزدیک نموده است.